איך לנאום באנגלית, איך 'לעבור מסך', ואיך..אהמ..לדבר על יו נואו

עדכונים על מאמרים ופעילויות במסגרת בית הספר לדיבור מול קהל יוני 2009


 
הופעה בטלוויזיה היא מיומנות שיכולה לתרום לך ולקדם את המסר שלך.
פעם, היכולת 'לעבור מסך' היתה חשובה רק לפוליטיקאים ובדרנים. באותם ימים של ערוץ או שניים רוב האנשים לא היו צריכים להעביר את המסר שלהם דרך מצלמה.  אותם ימים עברו. מזמן.
כיום, התפוצצות האוכלוסין של ערוצי נישה, צילומי וידיאו סלולריים, תוכניות אירוח וריאליטי, אתרי שיתוף ודיאו וסרטוני תדמית מסחריים, גורמים לכך שדיבור למצלמה הופך כלי שאסור לוותר עליו.
כדי לענות על הצורך הגובר הזה, אני מפרסם כמהמאמרי הדרכהוגם עורךסדנאות באולפן טלוויזיהבשיתוף מושיק רובין (צלם, מפיק והתלמיד היחיד שנתתי לו ציון של 100 בכל הקריירה האקדמית שלי).

איך לדבר על סקס?

מועדון הדיון הציבורי ייפגש ביום שני הקרוב לדיבייט סקסי במיוחד בנושא 'מין וציבוריות - מה מותר ואיפה אסור?'.  אני לא יכול פרט כאן את הנושאים כי יש ברשימת התפוצה קוראים דתיים (וגם כי המייל שלכם יחשוב שאני מפיץ דברי תועבה ויסנן אותי), אבל למי שמסתקרן יכול לבקר באתר מועדון הדיון הציבורי וגם להגיע ביום שני הקרוב ב-18:00 רק צריך להירשם קודם.
דיבור מול קהל הוא דבר קשה גם בשפת האם, אבל לדבר מול קהל באנגלית קשה שבעתיים.  
הקשיים שנוספו הם הצורך למצוא את המילה המדויקת, הקושי להבין משתתפים אחרים ושאלות מהקהל, חוסר הנוחות והבושה במבטא לא מושלם, והקושי להבין את שפת הגוף והמחוות של קהל מתרבות זרה.
גם כאן אני מפרסם כמה טיפיםלשיפור הנאום(טיפ 1:  דברו יותר לאט ממה שהייתם מדברים בעברית), ואני מקיים סוף סוף את הקורס לדיבור-מול-קהל-באגלית שאני מבטיח כבר שנתיים. הפתיחה ביום שישי הבא. ההרשמה עכשיו.

להצטרפות לעדכונים וניזלטרים בנושאי רטוריקה, נאומים ופחד במה הירשם כאן

למידע נוסף והרשמה