שיווק עצמי לשכירים ועצמאים

עדכונים על מאמרים ופעילויות במסגרת בית הספר לדיבור מול קהל  - פברואר 2009


שלום לכולם

אחד המסרים שהכי קשה להעביר מול קהל (וגם פנים-אל-פנים) הוא לתת לעצמך מחמאות ולשווק את עצמך.  את כולנו חינכו לא להשוויץ אפילו כשאנחנו חייבים למכור את עצמנו - צורך שמחריף בימים אלו של מיתון וחוסר וודאות.  זה כל כך קשה שיש כאלו שאינם מסוגלים לעשות זאת גם במחיר פיטורים. לשם כך פירסמתי באתר סידרת מאמרים עם טיפים איך לשווק את עצמך טוב יותר, ואני מציע סדנאות  איך להציג את עצמך, וגם סדנאות להתגברות על פחד קהל 

טיפים לדוגמה:

  • (לשכירים)שיווק עצמי ברגע האחרון לא עובד -  הרבה אנשים נזכרים לעשות שיווק עצמי רק כאשר השמועות על פיטורים עפות במסדרון. בשלב הזה כבר לעיתים מאוחר מדי כי א. כולם עושים את זה, ואתה נבלע בהמון. ב. זה שקוף שאתה מגיב לשמועות ולכן אתה נתפס כלחוץ.
  • (לעצמאים)שיווק עצמי הוא זול יותר, יעיל יותר ומגיע רחוק יותר - הוא זול כי הוא בנוי על ניצול הזדמנויות שנקרות בדרכך. הוא יעיל יותר כי הוא מופנה לאנשים שאתה כבר מכיר ולכן נותנים בך אמון. הוא משיג דברים ששיווק רגיל לא ישיג כי קשרים טובים שווים יותר מכסף.
  • (מול קהל)ספר בדיחה על המקצוע שלך -  אם הסיטואציה לא עסקית (מסיבת פורים בגן של הבן, למשל) יהיה לא ראוי לספר על עבודה. במקום, אפשר לספר בדיחה על העיסוק שלך וזה לא ייראה מאולץ: "בתור רופא שמתחפש כל בוקר עם חלוק וסטטוסקופ..."

סדנאות קרובות

3.2     התגברות על פחד קהל: סדנה אינטנסיבית לריענון והעשרה של בטחון מול קהל. כל משתתף מתרגל לפחות 3 פעמים.
10.2   שיווק עצמי: איך להציג את עצמך באור טוב יותר מול קהל, פנים אל פנים ובכתב.
20.2    דיבור מול קהל באנגלית: תירגול בקבוצה קטנה של נאומים ומצגות באנגלית. 4 שעות בלי אף מילה בעברית.
 

מספר המשתתפים בכל סדנה מוגבל, מי שרוצה להירשם מוזמן לפנות בהקדם
גיא

להצטרפות לעדכונים וניזלטרים בנושאי רטוריקה, נאומים ופחד במה הירשם כאן

למידע נוסף והרשמה