המלצה: איך להפוך מדובר חסר ניסיון למרצה מבוקש

ו' 02/08/2013 16:08


מכתב מיועץ מס שהשתתף שלמד לדבר מול קהל בקורס מאי 2013, ומסביר איך הפך למרצה מבוקש


חייב לחלוק עמכם את החוויה שעברתי עת אני מסיים את הקורס:
3 הרצאות קטנות נתתי בחיי ל30-40 איש בממוצע, בהרצאות הללו יריתי מהדף את כל מה שרשמתי ברעדות גוף דפיקות לב עד כדי לילה ללא שינה לפני ההרצאה וקול פנימי שאומר לי ״תבטל- תודיע שאתה חולה״.
תמיד ניסיתי להילחם בזה. למותר לציין כי אני אדם חזק, כובש ופורץ גבולות. קיבלתי לא מזמן הזדמנות להרצות בפני 350 אנשי עסקים בכנס השנתי של בנק מזרחי בנושא מיסוי. קודם כל אמרתי ״כן !״. ואח׳כ חשבתי איך כן. בעודי נוסע לביתי בר׳ג תמיד הייתי רואה את המשרד של יריב גיא אך הפעם - התקשרתי ! . 
מאותו הרגע חל שינוי מהותי בדיבור אצלי בפני הקהל. בתחילת הקורס אמרתי לגיא ״אני חייב אחד על אחד וגם קבוצה - מהר מהר ״ אחרי 2 מפגשים של אחד על אחד בהם לא הצליח לי כלום, הכנתי חבר טוב שלי והודעתי לו ״יש מצב שאני לא אוכל להרצות - ייתכן ותיאלץ להחליף אותי״. כבר עלתה מחשבה בראשי - עזוב תוותר, זה ״גנים, מזל, וכו׳..״.
אך לא ויתרתי, הכנתי שיעורים, הקשבתי, יישמתי. ההרצאה היתה טובה מאוד- קיבלתי פידבקים מעולים מהקהל וממנהלים במזרחי. אתמול היה יום מצגות , הסתכלתי לאחור על הדרך הנפלאה בה כיום אני עומד על במה וממש כמעט מתחיל להנות !! 
רציתי רק להגיד תודה ענקית ליריב גיא, תודה שהיית שם בשבילי, תודה על הידע הרב שלך בנושא שחלקו כעת כבר נמצא אצלי, זאת זכות גדולה להכיר אדם כמוך !!


רוצה להפוך גם למרצה מבוקש בתחומך?

הירשם לקורס "איך לדבר מול קהל"

 

 

 

למידע נוסף והרשמה