מתנה: הצ'ק ליסט הסודי שיחסוך לכם תקלות במצגת הבאה (pdf)

ה' 01/05/2014 10:05

תקלות מביכות במצגותתקלות באמצע מצגת קורות לכל אחד.
זוכרים את הפאדיחה הגדולה של ביל גייטס במצגת 'מסך המוות הכחול'?  

עולם האינטרנט בהחלט זוכר...

למי שצעיר מדי, אז ב-1998 ביל גייטס, מנכ"ל מיקרוסופט דאז, השיק את יצירת המופת החדשה שלו, ואז באמצע ההדגמה פתאום המסך נתקע ועבר להודעת שגיאה משפילה.  אם תצפו בסרטון תוכלו לשמוע את גייטס הנבוך אומר "אוופס".

אז ביל גייטס לא לבד - כל מי שאי פעם השתתף בהעברת מצגות יודע שתקלות טכניות הן דבר בלתי נמנע, והשאלה היחידה היא אם הצלחת לתפוס מספיק מהן לפני המצגת כדי שהן לא יקרו לך על הבמה
אבל איפה מתחילים לבדוק?

כמות התקלות האפשריות היא מסחררת:  המקרן לא מתחבר למחשב, העכבר שמחליף שקפים מעביר אותם הפוך, המצגת ששלחת לעצמך במייל היא הטיוטה ולא הסופית, החדר חשוך מדי, או לא חשוך מספיק, וכן הלאה.

אבל גם יש פיתרון.  בחודשים האחרונים ריכזנו ברשימה ארוכה את כל התקלות שקרו לנו ולתלמידים שלנו, ולאנשים שהתלמידים שלנו צפו בהם, וכיום הקורס שלנו כולל שיעור מיוחד על איך להגן על עצמך מתקלות, ואיך להתמודד איתן כאשר הן כבר כן קורות.  הטכניקות האלו שיפרו מאד את איכות המצגות של הבוגרים שלנו - וגם את איכות החיים שלהם, לפחות מבחינת פחד קהל.

צ'ק ליסט לתקלות במצגתבשביל מי שלא היה בקורס בחודש האחרון,
יש לנו מתנה

כחלק מאותו שיעור אנחנו נותנים לתלמידים טופס מרוכז של כל הקטגוריות העיקריות של תקלות שיכולות לקרות, עם הוראות ספציפיות מה לבדוק.  כי ברגע שיודעים איפה לחפש את התקלות  מגלים שאפשר בעשר בדיקות פשוטות לכסות כמעט את כל התקלות האפשריות.

אז אם אתם רוצים לחסוך לעצמכם את הפאדיחות בפעם הבאה, תורידו את הטופס הזה, תדפיסו אותו ותביאו אותו איתכם כל פעם שאתם הולכים לעשות מצגת. 

ואם בא לכם לספר לנו על עוד תקלות שלא היכרנו, אז נשמח לשמוע מכם בתגובות שלמטה.

וטיפ קטן נוסף:  אם אתם עושים מצגת במקום חדש, כדאי לכם לשלוח את הטופס הזה לאחראי על האולם באותו מקום יומיים שלושה לפני המצגת. יחסוך לכם הרבה בעיות.

 

 

קבצים להורדה: 

למידע נוסף והרשמה