חזור

קורס דיבור מול קהל לבנקאים

בנק הפועלים: קורס עסקי להנהלה הבכירה של הבנק

עשרות מבין המנהלים הכי בכירים של הבנק השתתפו ב-6  מפגשי הדרכה בקמפוס של הבנק – ועוד כמה באו ללמוד אצלנו

לבנק הפועלים יש את ‘פורום המאה’ שכולל את 100 המנהלים הבכירים ביותר של הבנק.  אלו האנשים בעוד 5-10 שנים יהפכו לסמנכ”לים או מנכ”לים של חברות בנות, והבנק משקיע הרבה משאבים בקידום האישי והמקצועי שלהם.

הקורס לדיבור מול קהל פעל בני ערוצים במקביל:  קבוצתי ופרטני. קורס קבוצתי מרוכז במשרדי הבנק, ועוד קורס מפוזר שבו מנהלים שסבלו מפחד קהל ולא רצו להיחשף לעמיתים הצטרפו לקורסים שהתקיימו במשרדים שלנו ברמת גן.

הקורס לבנקאים בכירים בהופעה מול קהל

ביחד עם מחלקת ההדרכה של הבנק הגדרנו תוכנית לימודים מרוכזת שתתאים לבנקאים ומנהלים בתחומים נלווים (טכנולוגיה, משאבי אנוש, שיווק וכד’) ותיתן להם כלים מעשיים.  הגדרת הצרכים שעשינו אמרה שהמנהלים צריכים בסוף כל שיעור להיכנס לפגישה הבאה שלהם ולהישמע יותר טוב בזכות טכניקות שהם למדו במפגש!

התוכנית כללה 6 מפגשים קבוצתיים שהתקיימו במשרדי ההנהלה הראשית של הבנק בשדרות רוטשילד בתל אביב. ובנוסף הזמנו מנהלים שרצו עוד תירגול ועוד ליווי להצטרף למפגשי התיגבור שלנו.

רישום דיסקרטי של בכירים לקורס טיפול בפחד קהל

חלק מהמנהלים בבנק סבל מפחד קהל ולא רצה לחשוף זאת.  הם חששו שעמיתיהם – מנהלים בכירים בעצמם – ידעו על החרדה שלהם.

הפתרון שלנו היה לרשום אותם אחד-אחד לקורסים הרגילים שלנו לטיפול בפחד קהל.  כך הם יכלו ללמוד ולתרגל בקבוצה שבה איש אינו מכיר אותם.  הבנקאים בקבוצה זו היו אלו שסבלו מפחד קהל חריף יותר או שהיו בדרגה בכירה יותר וכך הם קיבלו פתרון דיסקרטי ויעיל.