חזור

הדרכת שליחים לחו”ל להופעה מול קהל בינלאומי

רשת מוסדות אור-תורה-סטון מפעילה מערך שליחים בכל העולם. מדובר ברבנים מהזרם הסרוג או החרדי שיוצאים עם משפחתם לשליחות של מספר שנים בקהילות יהודיות בחו”ל.

רבנים אלו – וגם בנות זוגם – עוברים הדרכה שנמשכת שנה שלמה ובמהלכה מכינים אותם לעבודה עם הקהילה היהודית אליה יגיעו.  אחד ממרכיבי ההדרכה הוא כיצד לדבר מול קהל.  במסגרת זו קיימנו קורסי הדרכה לרבנים שהתקיימה במכון ברן-עמיאל ליד אפרתה, וגם הדרכה קצרה יותר לבנות הזוג שלהם שהתקיימה במכון לינדנבאום בירושלים

איך מכשירים רבנים להיות שליחים ולהופיע מול קהל בינלאומי?

ההדרכה שהרבנים קיבלו כללה סידרה של מפגשים – בעברית ובאנגלית – שבהם לימדנו אותם איך להרצות  באנגלית בחו”ל, איך לשאת דרשה בבתי כנסת מזרמים שונים, איך להשתתף בדיבייט איך ללמד יהדות לילדים ב-sunday-school ואפילו מהו קוד הלבוש בבתי כנסת בחו”ל (רמז: בלי עניבה וז’קט לא יכניסו אותך. אפילו אם אתה הרב!).

חלק מההדרכה כללה תירגול אינטנסיבי של תכנים שאותם נדרשים רבנים להציג.  כל תירגול ניתחנו מבחינת איך הוא נראה לקהל במדינות שונות, ובעקבות הפקת הלקחים המשכנו לרמה הבאה.

בחמשת השנים שהעברנו את ההדרכות האלו גילינו שרבים מהרבנים הגיוע לקורס עם פחד קהל, כך שלצד עבודה על הצד המקצועי עבדנו גם על הצד הרגשי.

 

 

הכנת שליחים לחו"ל