שנה טובה: כזו שכולם יאהבו

ד' 24/09/2014 09:09

ראש השנה הוא אחלהזמן  להרים כוסית עם העובדים והחברים ולהסתכל קדימה.  זה גם אחלה זמן להסתכל אחורה ולראות דברים שבדרך כלל אנחנו לא רואים.

וזה מפתיע כמה הרבה כאלו יש.

דברים שעשו בשבילנו,  הישגים שהצלחנו ונראו לנו מובנים מאליהם,

כי היכולת לראות אותם נותנת לנו הבנה אחרת, יותר טובה, של החיים.

ורציתי לתת שני טיפים על ההבנה הזו:  אחד כלפי פנים, והשני כלפי חוץ. וצריך לקרוא את שניהם ביחד.

טיפ 1:  תבדקו שאתם רואים את האיכות של אחרים

חפשו את מה שקיבלתם מאחרים ומה שהשגתם בעזרת אחרים, ואולי אפילו נצלו את החג להגיד להם תודה (ואם פגעתם באחרים אז סופשבוע הבא הוא ה-זמן גם להגיד סליחה).

ואתם תופתעו כמה דברים כאלו פספספתם.  המון.  נורא קל לפספס את מה שאחרים נותנים.

אורנה בנאי  אמרה פעם שכשגבר אומר לה ש"יש לך יופי פנימי" היא שואלת איך זה שאין תחרות מלכת יופי ליופי פנימי?

והבדיחה של אורנה בנאי היא מצחיקה וגם עצובה, כי זה באמת כל כך לא לראות את האיכויות של אחרים.

טיפ 2: תדאגו שאחרים יוכלו לראות את האיכויות שלכם

שתדעו שכמו שאתם לא רואים את כל מה שיש לכם, אז גם אחרים לא רואים את כל מה שיש לכם.

ולכן אתם צריכים לעזור להם לראות את האיכויות שלכם

מצד שמאל יש

וידאו מדהים, שאני מראה בסדנאות שיווק עצמי שלי, שממחיש עד כמה בני אדם מסוגלים לא-לראות איכות מסביבם אם לא שמים להם שלט גדול שאומר 'תסכל! הנה איכות!'...

הסרטון, שמתעד ניסוי שעשה הוושינגטון פוסט, הם העמידו בתחנת רכבת את אחד המוזקאים המוכשרים. הם לקחו כנר קלאסי בשם ג'ושוע בל (יהודי, אלא מה...), נתנו לו כינור סטרדיוואריוס בשווי 2 מיליון דולר והעמידו אותו לנגן בתחתית של וושינגטון.  בל ניגן במשך כמעט שעה את הקונצרט שהוא ביצע ערב קודם ב'סמיתסוניאן' ושעלה 850$ לכרטיס. ונחשו מה קרה?

לא להאמין. בסרטון רואים איך העוברים ושווים מתעלמים ממנו ומפספסים מצויינות יחידה במינה. והכל בגלל שלא גרמו להם לראות אותה.

ומה הלקח בשבילכם?  שאם אתם רוצים שאחרים ייראו את האיכויות שלכם לעומק כמו שאתם רואים אותן, אז אתם צריכים לעזור להם לראות אותן.  במילים אחרות פשוט לעשות שיווק עצמי.

ולמה דווקא עכשיו?

קודם כל כי ראש השנה זה זמן מצויין להתחלות חדשות.  אז אם תחליטו עכשיו שהשנה אתם משווקים את עצמכם כדי שאחרים לא יפספסו אותכם, בטוח שתצליחו יותר.

ושנית כי ביום ראשון בערב, כמו כל שנה אחרי ראש השנה, אני מלמד איך להתגבר על מחסום הבושה ולהתחיל בשיווק עצמי בלתי-מתנשא וזו הזדמנות חד פעמית להתגברות על המחסום שמונע מכם להראות לאחרים את כל האיכויות שלכם.

אז נצלו את ארוחת החג כדי להגיד לאחרים שאתם מעריכים את מה שהם עושים, וכדי לגרום להם להעריך את מה שאתם עושים, ונצלו את השעות עד החג (או אחרי החג) להירשם לסדנה לשיווק עצמי.

למידע נוסף והרשמה