חזור

מדיניות החיסורים, האיחורים והביטולים נובעת ישירות ממגבלות גודל הקורס ומספר המשתתפים.  מכיוון שכל משתתף בקורס מהווה גם קהל עבור המשתתפים האחרים קיים צורך במספר מספיק של משתתפים כדי ליצר קהל גדול מספיק.  כמו כן מכיוון שכל משתתף חייב לתרגל מול כל הכיתה כל שיעור ישנה מגבלה על מספר המשתתפים.  כדי להשיג איזון בין שתי המגבלות נעשה כל מאמץ להגיע לקבוצה ובה 15 משתתפים, שהוא מנסיון המספר האידיאלי לקבוצה (בהינתן שמשתתפים נאלצים להיעדר לפעמים).

מדיניות איחורים

מכיוון שהקורס כולל העברת כמות גדולה של חומר, וכן מחייב כמות גדולה של תירגול, יש חשיבות להגעה בזמן, במיוחד מכיוון שתחילת רוב השיעורים משמשת לחזרה על שיעורים קודמים.  אין ‘עונש’ על איחור, אבל לא ניתן להבטיח תירגול למשתתף שאיחר. כמו כן משתתף שהירבה לאחר לא יוכל לקבל החזר על הקורס אם הוא לא מרוצה

מדיניות חיסורים

חיסורים עשויים לפגוע משמעותית בהתקדמות התלמיד, ולכן מומלץ לכל תלמיד שהחסיר שיעור לעשות מאמץ להשלים אותו. ישנן 4 דרכים להשלים שיעור, והן (לפי סדר יעילות):

  • קריאת החומר התיאורטי באתר הקורס – זה המינימום המצופה ממי שהחסיר שיעור, בהחלט לא מספיק
  • הצטרפות לשיעור של קבוצה אחרת – משתתף שהחסיר שיעור מוזמן להצטרף לשיעור של קבוצה מקבילה, וכך לשמור על מומנטום של תירגול.  ההשתתפות ללא תשלום (במגבלת מספר משתתפים) אך מחייבת הודעה מראש.
  • השתתפות בסדנת  העשרה  – מדי פעם (לרוב פעמיים בחודש)  מתקיימות סדנאות ריענון והעשרה לבוגרים.  תלמידי הקורס יכולים להצטרף לסדנאות אלו בהנחה משמעותית (100 ש”ח לסדנת פחד קהל רגילה) כדי להשלים שיעור שהוחסר או להוסיף מעבר לקורס הרגיל.
  • הצטרפות לקורס אחר – לתלמידים שהחסירו יותר משני שיעורים ברצף או שלושה בסה”כ מומלץ לסיים את הקורס עם קבוצה נוספת.

שיעור שהתבטל בגלל המרצה יושלם במפגש העוקב (כלומר הקורס ייתארך בשבוע). ומעבר לכך ייעשה מאמץ לקיים את המפגש עם מורה חלופי במועד המקורי או עם אותו מרצה ביום אחר מעל ומעבר למכסת השיעורים של הקורס.

מדיניות ביטולים

כדי להשיג קהל בגודל מתאים נעשה כל מאמץ להבטיח השתתפות מספר מתאים, ובמיוחד להימנע מרישום יתר (אובר-בוקינג).  לכן מדיניות הביטולים  נוקשה ומחייבת שיקול דעת מראש (מתעניינים הרוצים להתרשם מוזמנים לבקר, ללא תשלום, במפגש של קבוצה אחרת). תנאי החזרי התשלום הינם כדלקמן:

  • ביטול עד 72 שעות מפתיחת הקורס – ללא קנס
  • ביטול עד יום פתיחת הקורס – ייגבו דמי ביטול של מחיר 2 השיעורים הראשונים.
  • ביטול לאחר פתיחת הקורס מותנה במציאת משתתף חלופי. ללא משתתף ייגבה מלוא הסכום.

משתתף שנאלץ לבטל את השתתפותו בקורס יוכל להשלים את הקורס עם קבוצה נוספת במועד שייבחר בכפוף לשיקולי מקום וזמינות.

אם קורס ייתבטל ביוזמת המרצה יזוכו כל המשתתפים בכל סכום ששילמו. כעיקרון מדיניות הגביה היא לחייב את התלמידים רק לאחר השיעור הראשון, ולפיכך בעיה זו אינה אמורה להתרחש.

מדיניות החזרים

משתתף שנכח בכל השיעורים במלואם, ואיננו מרוצה מהקורס מכל סיבה שהיא יוכל לקבל החזר מלא של שכר הלימוד בתוך חודשיים ממועד סיום הקורס.


הכללים האמורים לעיל מתייחסים לקורס דיבור מול קהל, (ערב ובוקר),  לקורס דיבור מול קהל באנגלית, לקורס נאומים ומצגות, וכן לקורס החזקת כיתה למורים.
התנאים אינם מתייחסים למועדון הדיבייט, לסדנאות חד-פעמיות, למפגשים של מועדון הדיון הציבורי, להרצאות, לאימון אישי, ולסמינר סופשבוע. עבורם חלים כללי חוק הגנת הצרכן הרגילים