גיא יריב – בית הספר לדיבור מול קהל

המלאי אזל

משפט וחוק בחיי היום-יום

199.00

למד להכיר ולהגן לע זכויותיך בנושאים החשובים גם בלי עו”ד צמוד

מבוא

העידן בו אנו חיים מתאפיין בין השאר במעורבות הולכת וגוברת של המשפט בכל תחומי החיים.  כמעט בכל צעד שאנו עושים בחיי היומיום יש היבטים משפטיים, ולא תמיד אנו מודעים להיבטים אלו ולמשמעויות הנלוות להם.  לעיתים גם איננו מכירים את הזכויות המגיעות לנו או את החובות המוטלות עלינו לפי דין.  המימרה ש’קשה להסתדר בלי עו”ד צמוד’ נעשית אקטואלית יותר ויותר.

מטרת הקורס

לאפשר למשתתפים היכרות, התמצאות וידע בסיסי בסוגיות המשפטיות שבהן כל אדם בוגר ייתקל במהלך חייו- ממערכת היחסים בין בני זוג לזו שבין עובד ומעביד. מהעברת רכוש במכירה או השכרה ועד ירושה, מהגנה על השם הטוב ועד להגנה על הפרטיות.  חומר הלימוד מוגש בצורה בהירה וקלה בליווי דוגמאות מהחיים.

מבנה הקורס

היקף: 12 מפגשים שבעויים בני 3 שעות  כ”א (סה”כ 36 שעות לימוד)

מרצים:  בקורס יילמדו עורכי דין משפטנים בעלי ניסיון ומומחיות בענפי המשפט השונים.

נושאי הלימוד:

 1. יחסי ממון ורכוש בין בני זוג:
  מהו הסכם ממון? מתי לערוך הסכם ומה חשוב לדעת לפני? איך מתחלק רכוש במקרה שאין הסכם? מהי ‘חזקת השיתוף’ ואיך היא מיושמת ביומיום?
 2. בתים ונדל”ן
  מה חשוב לדעת לפני שחותמים על חוזה למכירה, קניה או השכרה של דירה? מה משמעות רישום נכס בטאבו? מה ההבדל בין חוזה לזיכרון דברים? מהי הערת אזהרה ומתי היא נדרשת?  מהן הדרכים להבטיח את כספו של הרוכש?
 3. דיני עבודה
  מהם יחסי עובד ומעביד ומה משעותם מבחינת זכויות העובד והמעביד?  מהם הסעדים (העזרה) שעובד יכול לקבל אם זכויותיו נפגעו.  איך מגן החוק על קבוצות מיוחדות כמו נשים בהריון, חיילי מילואים וחושפי ליקויים? מהו חוזה עבודה אישי ומה לדעת לפני שחותמים עליו?
 4. דיני צרכנות ומסחר
  מהן זכויותיו של הצרכן בעת רכישה ואיך מתגוננים מפני הפרתן?  איך להשתמש באופן זהיר בצ’קים ובכרטיסי אשראי ולמנוע ניצול לרעה?  איך להגיש תביעה בבית המשפט לתביעות קטנות  ומהן סמכויותיו?
 5. הגנת הפרטיות והשם הטוב
  מהי לשון הרע ואילו הגנות יש לאדם ששמו הטוב נפגע?  איך להתגונן מפני תביעת דיבה?  מהי פגיעה בפרטיות ומהן זכויותיו של מי שפרטיותו נפגעה?  באיזה אופן משנה האינטרנט את כללי המשחק בתחומים אלו?
 6. צוואות ירושות ועזבונות
  כיצד מתחלקת ירושה על פי דין אם אין צוואה?  מה משמעות צוואה ואילו סוגי צוואות יש?  מהי צוואה עצמית ואיך לעורך אותה? מתי נפסלת צוואה? מהו עיזבון ומהו צו ירושה?  אילו סעדים קיימים למי שקופח בירושה?
 7. בית  משותף – זכויות וחובות הדיירים
  מהו ‘רכוש משותף’ ואיך יש לנהל אותו?  איזו נוסחה קובעת את התשלומים בועד הבית?  מה המשמעות החוקית של ‘תקנון’ ו’נציגות הבית’? מה הסעדים לדייר שזכויותיו קופחו? אלו כלים יש לוועד מול דייר סרבן או מזיק?
 8. יחסי עו”ד לקוח
  כיצד לבחור עורך דין מתאים?  איך נקבע שכר טירחה?  מה משמעות החיסיון ביחסי עו”ד לקוח?  מה הופך עורך דין ל”נאמן” או לנוטוריון? מה עושים כשעו”ד התרשל בטיפול בענייני הלקוח?

הירשם עכשיו לקורס דיבור מול קהל