בחירות וקמפיינים

ב' 27/05/2013 16:05

בחודשים האחרונים יוצא לי לעבוד עם הרבה מועמדים שרוצים לשדרג את ההופעה שלהם.  הבחירות מתקרבות, התחרות קשה, והרבה מועמדים מגלים שנדרשת מידה גבוהה של מקצוענות כדי לקיים חוגי בית שמביאים בוחרים ופעילים, לקיים שיחות מוטיבציה למתנדבים כך שהם 'יאכלו' את השטח ואת פייסבוק, להתראיין בתקשורת כך שהמסרים 

יעברו  כמו שרצינו. המקצוענות שנדרשת מפוליטיקאי מקומי כיום דומה לזו שנדרשה מחברי כנסת רק לפני עשור, וחבר כנסת נדרש לסטנדרטים אמריקאים. מועמד שאין לו את הליטוש הזה חייב להשיג אותו בדחיפות, ולמרבה המזל יש כיום כלי אימון יעילים ומהירים.

בנוסף, הבוחרים כיום נחלקים בחדות לרוב גדול ואפאתי שאיננו מתעניין ולפעמים מצביע רק לפי רושם ראשוני - ולעומתו מיעוט פעיל שלעיתים תורם ויוזם ואך לפעמים מציק ומנדנד.  חלוקה זו מחייבת את המועמדים לקיים כמה אסטרטגיות במקביל, ולהפעיל כמה סגנונות התנהלות בו זמנית, ולהיות מקצוענים בכל אחת.

לבסוף, מועמדים רבים סובלים מבעיות (אמיתיות או מדומות) שמקשות עליהם להוציא מעצמם את המירב בכל פעם שהם פוגשים בבוחרים.  בין אם זו התנסחות לא מושלמת, ביישנות או עצבנות מול קהל, או חוסר מודעות לכללי ההופעה הנכונה, בעיות שכאלו גורמות לבזבוז הפוטנציאל של רשימות ומעומדים מוכשרים.  לפיכך כל מועמד צריך לדאוג שהוא מפיק את המקסימום מכל חוג בית, ראיון למקומון, מפגש פעילים או ישיבת מועצה - ואם הוא לא יודע בדיוק איך לעשות את זה אז הגיע הזמן להרים אלינו טלפון כדי ללמוד.  כי הזמן קצר והמלאכה מרובה.

 סדנת הופעה בתקשורת  - אימון למועמדים וקמפיינרים

למידע נוסף והרשמה